Iso­jo­ke­lai­nen Riikka Jokinen aloitti mit­ta­van hank­keen ve­tä­jä­nä – "Tär­kein­tä on saada ikäih­mis­ten ääni kuu­lu­viin"

Jotta ikäihmisten tarpeet tiedettäisiin, Isojoella ja Karijoella järjestetään pian tilaisuuksia, joihin heidät kutsutaan.

Isojoki, Karijoki
Liki kolme vuotta kestävällä hankkeella on kaksi vetäjää. Toiseksi hankevetäjäksi valittiin isojokelainen Riikka Jokinen.
Liki kolme vuotta kestävällä hankkeella on kaksi vetäjää. Toiseksi hankevetäjäksi valittiin isojokelainen Riikka Jokinen.
Kuva: Lotta Kallio

Isojoella, Karijoella ja Lapualla on alkanut uusi Voimaa vuosiin -hanke, johon kunnat saivat merkittävän rahoituksen Sosiaali- ja terveysministeriöstä.

Hyvää juhannusta!

Lue Suupohjan Sanomat Digiä _1. kk vain 5 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut Pelit
Mainos
Suupohjan Sanomien pelit

Pelaa Suupohjan Sanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä