Kaskinen
Viikko
Elämme aikaa, jota tullaan tutkimaan tulevaisuudessa
Mielipidekirjoitus

Elämme aikaa, jota tullaan tut­ki­maan tu­le­vai­suu­des­sa

Holm tivasi Kaskisten rahankäyttöä ja uutta 1,5 miljoonan lainaa – "Jos tämä asia palautetaan, meillä on kassakriisi joulukuussa", heitti Lumio takaisin

Holm tivasi Kas­kis­ten ra­han­käyt­töä ja uutta 1,5 mil­joo­nan lainaa – "Jos tämä asia pa­lau­te­taan, meillä on kas­sa­krii­si jou­lu­kuus­sa", heitti Lumio ta­kai­sin

Kari Hägg­blom sai komean kuk­ka­kim­pun kau­pun­gin­val­tuus­tol­ta

Kaskisten päättäjät eivät olleet yksimielisiä kuntaliitosneuvottelijoista – Ryhmästä jouduttiin äänestämään kahdesti valtuustossa

Kas­kis­ten päät­tä­jät eivät olleet yk­si­mie­li­siä kun­ta­lii­tos­neu­vot­te­li­jois­ta – Ryh­mäs­tä jou­dut­tiin ää­nes­tä­mään kah­des­ti val­tuus­tos­sa

Kas­ki­sis­sa toi­vo­taan eh­do­tuk­sia pal­kin­non saa­jas­ta

Kuukausi ja vanhemmat
Kaskisten kuntaliitosneuvottelijoiden nimet alkavat selvitä – Yksi paikka yhä auki

Kas­kis­ten kun­ta­lii­tos­neu­vot­te­li­joi­den nimet alkavat selvitä – Yksi paikka yhä auki

Työttömyysluvut synkkenivät Suupohjan rannikkoseudulla, kahdessa muussa seutukunnassa parannusta Pohjanmaalla

Työt­tö­myys­lu­vut synk­ke­ni­vät Suu­poh­jan ran­nik­ko­seu­dul­la, kah­des­sa muussa seu­tu­kun­nas­sa pa­ran­nus­ta Poh­jan­maal­la

Kaskisten kirjastoon kaavaillaan uuden hanketyöntekijän palkkaamista

Kas­kis­ten kir­jas­toon kaa­vail­laan uuden han­ke­työn­te­ki­jän palk­kaa­mis­ta

Kas­ki­nen ei aio ottaa vastaan kiin­tiö­pa­ko­lai­sia

Kas­kis­ten kun­ta­lii­tos­neu­vot­te­li­joi­den nimet sel­viä­vät pian

Närpiön valtuusto oli yksituumainen kuntaliitosneuvottelujen aloittamisesta – "Tärkeää on, että saadaan ohjata tätä itse, ettei valtio tule ohjaamaan. Sitä emme halua."

Närpiön val­tuus­to oli yk­si­tuu­mai­nen kun­ta­lii­tos­neu­vot­te­lu­jen aloit­ta­mi­ses­ta – "Tär­keää on, että saadaan ohjata tätä itse, ettei valtio tule oh­jaa­maan. Sitä emme halua."

Kas­kis­lais­ten verotus ei to­den­nä­köi­ses­ti kiristy ensi vuonna

Kaksi kaskislaista erosi kaupungin tytäryhtiöiden hallituksista

Kaksi kas­kis­lais­ta erosi kau­pun­gin ty­tär­yh­tiöi­den hal­li­tuk­sis­ta

Kas­ki­nen joutuu ot­ta­maan 1,5 mil­joo­nan euron uuden lainan

Kaskinen saattaa aloittaa jälleen koko henkilöstöä koskeva yhteistoimintaneuvottelut – "Tilanne on sellainen, että kaikkia keinoja on harkittava"

Kas­ki­nen saattaa aloit­taa jälleen koko hen­ki­lös­töä koskeva yh­teis­toi­min­ta­neu­vot­te­lut – "Ti­lan­ne on sel­lai­nen, että kaikkia keinoja on har­kit­ta­va"

Mielipidekirjoitus

Alussa oli suun­ni­tel­ma ja Jussi

Kas­kis­ten kau­pun­gin­hal­li­tus päätti vaa­li­lau­ta­kun­nan ko­koon­pa­nos­ta

Närpiön Mikaela Björklund ehdottaa molemmista kunnista neljää edustajaa kuntaliitosta valmistelevaan neuvotteluryhmään

Närpiön Mikaela Björk­lund eh­dot­taa mo­lem­mis­ta kun­nis­ta neljää edus­ta­jaa kun­ta­lii­tos­ta val­mis­te­le­vaan neu­vot­te­lu­ryh­mään

Kaskisten eläkkeellä oleva kirkkoherra jatkaa sittenkin töitä – Uusi pesti alkaa tammikuussa

Kas­kis­ten eläk­keel­lä oleva kirk­ko­her­ra jatkaa sit­ten­kin töitä – Uusi pesti alkaa tam­mi­kuus­sa

Kas­kis­ten kau­pun­gin­joh­ta­jaa koskeva poliisin esi­sel­vi­tys on valmis – "Oikeudelliset prosessit kaupunginjohtajan Lumion osalta ovat päättyneet"

Kas­kis­ten kau­pun­gin­joh­ta­jaa koskeva po­lii­sin esi­sel­vi­tys on valmis – "Oi­keu­del­li­set pro­ses­sit kau­pun­gin­joh­ta­jan Lumion osalta ovat päät­ty­neet"